Dni Otwartych Koszar

W środę 23 maja uczniowie klas pierwszych skorzystali z zaproszenia mamy Mai wybrali się na wycieczkę Do Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Olsztynie w ramach Otwartych Dni Koszar.

Samo uczestniczenie w dniach otwartych, możliwość zwiedzania koszar jest sporym wydarzeniem, bo na co dzień to miejsce jest niedostępne i pilnie strzeżone. Uczniowie oglądali pojazdy wojskowe. Mogli do nich wsiadać, nakładać hełmy, kamizelki, kaski, maski wojskowe. Każdy mógł strzelać z pistoletu lub karabinu. Dzieci widziały jak pracuje radar. Można było usiąść za sterami żołnierskiego quada, a taka możliwość rzadko się zdarza. Mogli również sprawdzić swoją wiedzę na temat składników odżywczych mleka. Pierwszacy z zapałem przystąpili do konkursu i otrzymali w nagrodę czekoladowo – mleczny napój.