Grunwald – lekcji historii w terenie

Zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie” – postanowiliśmy poznać najbliższe nam okolice, które przeszły do historii. Uczniów klas 4, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z przedmiotem historia, tak zafascynowała bitwa pod Grunwaldem, król Jagiełło i Krzyżacy, że postanowili odwiedzić to historyczne miejsce. Uczniowie pojechali więc do miejscowości Stębark, gdzie znajduje się Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Pracownicy Muzeum oprowadzili czwartoklasistów po polach grunwaldzkich, opowiedzieli historię bitwy oraz zapoznali z najważniejszymi postaciami roku 1410. W budynku muzeum uczniowie podziwiali zbroje, ozdoby oraz broń z czasów średniowiecza. Obejrzeli także fragment filmu „Krzyżacy”, zakupili pamiątki i zrobili mnóstwo zdjęć.  Żywa lekcja historii, bliskie spotkanie z miejscem, gdzie wydarzyło się coś ważnego dla naszego kraju jest niezwykle cennym doświadczeniem. W planach uczniów jest więcej takich lekcji, które odbywać będą się poza murami szkoły.