II Turniej Szachowy o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

III miejsce Magdaleny Filipiak
w II Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

4 listopada 2017 r. odbył się II Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. W tym roku wzięła
w nim udział rekordowa liczba ponad 360 zawodników z całego województwa, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VII oraz gimnazja +szkoły ponadpodstawowe. ZSP w Stawigudzie reprezentowała drużyna w składzie: Nikodem Bąk z kl. II a, Magdalena Filipiak i Szymon Alancewicz z kl. III a, Dawid Kocięcki z kl. IV a, Kacper Guszczanowski z kl.Va , Konrad Grabowski z kl. VI a oraz Bartosz Filipiak z kl. VII a.

Turniej uroczyście otworzyli Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego oraz Pani Dyrektor ZSO nr 3 w Olsztynie. Pierwszy, symboliczny ruch na szachownicy, który rozpoczął turniej, wykonał Pan Kurator przeciwko Magdzie Filipiak.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 7 rund. Była zacięta do samego końca, a ostatecznym wyniku przesądziły ostatnie partie. Magda Filipiak zajęła 3 miejsce w kategorii dziewcząt
w kl. I-III i w nagrodę otrzymała puchar. Bartek Filipiak był 13 w kategorii chłopców w kl. IV-VII. Konrad Grabowski i Dawid Kocięcki wywalczyli po 3 pkt. , a Kacper Guszczanowski 2 pkt. Chłopcy rywalizowali w najliczniejszej grupie turnieju, w której wzięło udział 144 zawodników!

Bardzo dobry wynik uzyskali również Szymek Alancewicz – 21 miejsce oraz Nikodem Bąk- 39 miejsce w kat. chłopców w kl. I-III. W tej grupie startowało aż 114 zawodników!

Nasza drużyna zdobyła łącznie 26 punktów. Gratulujemy naszym uczniom wyników
i czekamy na kolejne sukcesy w tej królewskiej grze!