Lekcje z klasą

Bez tytułuProfesor Szkiełko, poszukując przyczyn zaniku kreatywności na świecie, wybrał się w daleką podróż. Podczas wyprawy odkrył, że kreatywność na świecie zanika, ponieważ ludzie mają coraz mniejszą wiedzę na temat tego, co odczuwają.
Badając emocje w kosmosie, wpadł w tarapaty i jego statek rozbił się pośród Bagien-bez-pomysłów na Planecie Twórczego Myślenia. Bagna rozprzestrzeniają się na coraz większym obszarze ze względu na zanikającą kreatywność ludzi. Błotniste podłoże stale zalewa Planetę, niszcząc żyjące na niej stworzenia i rośliny.
Profesor Szkiełko chciałby uratować świat, który jest jego domem, jednak i jego dopada epidemia zaniku kreatywności – nie ma pomysłu, w jaki sposób może wrócić do domu. Dzięki ogromnemu wysiłkowi przypomina sobie czas, kiedy wymyślanie, tworzenie, kreowanie było dla niego najłatwiejsze i kiedy nie odczuwał żadnych ograniczeń-było tak wtedy, kiedy był dzieckiem! Dziecięce umysły, jak wiadomo, poradzą sobie z każdym problemem!
Profesor Szkiełko postanowił sprowadzić na Planetę Twórczego Myślenia uczniów klasy III b – tropicieli, którzy z pewnością mu pomogą.