„O profilaktyce raka piersi i doborze biustonosza.”

28 listopada naszą szkolę odwiedziła Joanna Margalska z Bielizna CHILLI, która współpracuje z Fundacja Wsparcie na Starcie – zdrowe piersi.

Dziewczynom z 7 i 8 klas opowiedziała i pokazała jak badać piersi. Wytłumaczyła, że profilaktyka jest bardzo ważna, ponieważ wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian i szybkie działanie daje możliwość na wyleczenie nowotworu piersi.

Dziewczyny dowiedziały się jak dobierać biustonosz, którego prawidłowe dobranie już od samego początku, pozytywnie wpływa na rozwijające się kobiece ciało, a tym samym i samopoczucie.

Natomiast chłopcy klas 7 odbyli spotkanie pt.  „Co to znaczy: być dżentelmenem?” z Przewodniczącym Rady Rodziców, Panem Krzysztofem Zalewskim, który przeprowadził warsztaty  kulturalnego zachowania wobec kobiet. Pan Krzysztof podkreślił, jak ważny jest szacunek, empatia i życzliwość wobec drugiego człowieka.

Bardzo dziękujemy Pani Joannie i Panu Krzysztofowi za ciekawe zajęcia!

Za organizację tych niezwykłych wydarzeń odpowiadała psycholog szkolna oraz wychowawczynie klas 7 i 8.