Rok dla niepodległej

Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo pracowite, świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości!

  1. Konkurs na plakaty:

2. Kodeks Patrioty:

3. Konkurs Poezji Patriotycznej:

Dnia 8 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stawigudzie odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Do konkursu zgłosiło się 26 osób z klas IV-VIII i III gimnazjum. Jury, w którego skład wchodziły nauczycielki języka polskiego i opiekun biblioteki, przyznało 3 nagrody książkowe za zajęcie I-III miejsc:

I miejsce – Konrad kl. VII

II miejsce – Kinga kl. IIIgimn.

III miejsce – Tosia kl. VIII

oraz 2 wyróżnienia:

Wiktor kl. IV

Hania kl. V

 

1 listopada 2018 r. – pamiętamy…

Czas refleksji nad życiem, jego przemijaniem, tym co dla nas powinno być najważniejsze. To też czas wspomnień – o tych, którzy już od nas odeszli. 
Nasi wolontariusze jak co roku pamiętali, aby uprzątnąć stawigudzki cmentarz. Uprzątnęliśmy groby i zapaliliśmy światełko pamięci.

Konkurs piosenki patriotycznej

W dniu 26 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie odbył się I Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej…

Posted by Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Stawiguda on Saturday, October 27, 2018

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 21.10.2018 r. komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego „Niepodległa od 100-lat” ogłoszonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i młodzieży Gminy Stawiguda w ramach projektu „FESTIWAL PATRIOTYCZNYCH ZDARZEŃ” finansowanego z budżetu gminy Stawiguda na delegowanie zadań publicznych. W ramach  konkursu uczestnicy wykonali  projekt zakładki związanej z tematyką odzyskania przez Polskę  Niepodległości.
 
Komisja zgodnie z regulaminem przyznała
I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia:
 
I miejsce JULIA Z-SP w Stawigudzie  kl. V c
II miejsce AMELIA Z-SP w Stawigudzie  kl. V c
III miejsce KARINA SP w Rusi kl. Va
Wyróżnienie – MICHALINA  Z-SP w Stawigudzie  kl. 6 a
Wyróżnienie – FRANEK  Z-SP w Stawigudzie  kl. VIII b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszone prace.
 
 
 

3 maja 2018 r.

 

6 kwietnia 2018 r.

„Lasy a historia najnowsza”

Dnia 6 kwietnia 2018 r. w GOK Stawiguda i Nadleśnictwie Jagiełek odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem kwaterowania żołnierzy 4 Szwadronu 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Nasi uczniowie klas 6-7 zostali zaproszeni do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Przygotowali koncert pieśni i recytację poezji, następnie wzięli udział w odsłonięciu kapliczki i tablicy pamiątkowej w nieistniejącej już leśniczówce Kieraj. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi i panią dyrektor Krystyną Porębską posadzili też cisy, a Konrad z klasy 6 a odczytał zapis na odsłoniętej tablicy.

Poniżej link do relacji z uroczystości:

http://www.jagielek.olsztyn.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/lasy-a-historia-najnowsza

 

ojcowie-niepodleglosci

listopad 2017 r. – III niepodległościowy bieg patrolowy