Spotkanie z muzyką

Dnia 28.10.2019 r. klasy 1-3 uczestniczyły w spotkaniu z muzyką „Pozytywka” pod nazwą „Idziemy do cyrku”. Podczas naszego spotkania muzycznego, zapoznaliśmy się z budową  instrumentu dętego drewnianego – saksofonem altowym. Następnie wybraliśmy się w muzyczną podróż do cyrku. W muzycznym cyrku przywitał nas dyrektor cyrku grający uwerturę na saksofonie. Wspaniale zaprezentowali się pozostali uczestnicy cyrkowych występów, a byli to: klaun, magik, wielbłąd, wesołe koniki oraz groźne tygrysy. Wiele radości dostarczył nam klaun podczas swoich cyrkowych popisów, magik, który wykonał magiczne sztuczki oraz wspaniałe cyrkowe zwierzęta. Naszą podróż zakończył korowód cyrkowych postaci.

Uczniowie klasy 3 a: Iwo, Lena i Rysio wspaniali poradzili sobie z pytaniami z zakresu budowy saksofonu altowego.

Czekamy na kolejne spotkanie z muzyką!