TEATR UCZY, BAWI I WYCHOWUJE

Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów. Wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój dziecka. Uczniowie klasy pierwszej brali udział w zajęciach teatralnych zorganizowanych i przeprowadzonych przez p. Annę Stokłos – mamę jednego z uczniów – Szymona. Pani Dyrektor gościła nas w gimnazjum w Stawigudzie. Pierwszoklasiści w czasie zajęć rozpoznawali ilustracje i czytali wyrazy związane z teatrem, poznali również jego kulisy. Wyrażali emocje za pomocą gestów, ruchów i mimiki. Ćwiczyli poprawną wymowę i oddychanie przeponowe. W trakcie spotkania dzieci doskonale bawiły się w teatr. Miały okazję wcielić się w różne role. Młodzi aktorzy prezentowali za pomocą ruchu wykonywanie zabawnych czynności, np. dźwiganie czegoś ciężkiego, lekkiego czy kruchego. W tle towarzyszyła im muzyka Beethovena. Uczestnicy obejrzeli bajkę w magicznym teatrzyku obrazkowym Kamishibai pt. „Lew w Paryżu”. To były cudowne zajęcia. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Stokłos.