UCZNIOWIE KLASY PIERWSZEJ POZNAJĄ CIEKAWE ZAWODY

24 listopada przybyli do naszej klasy niezwykli goście, którzy przeprowadzili wyjątkowo interesujące zajęcia. Byli to państwo Wioleta i Paweł Bąk – geodeci – rodzice naszego kolegi Nikodema. Opowiedzieli nam, na czym polega praca geodety. Dowiedzieliśmy się, że jest niezbędna przy wytyczaniu planu budów, autostrad, do pomiarów pod wszelkie instalacje biegnące pod ziemią. Poznaliśmy umowne znaki, jakie na mapie sporządza geodeta. Mieliśmy możliwość na kartach pracy (mapkach terenu) zaznaczyć
odpowiednimi kolorami m.in. budynek, sieć wodociągową, elektryczną oraz drzewa iglaste i liściaste, lampę. Obejrzeliśmy instrumenty, którymi posługuje się geodeta w swojej codziennej pracy. Dokonywaliśmy pomiarów tachimetrem. Na zakończenie wręczyliśmy gościom pamiątkowy dyplom od klasy.

no images were found