Zaproszenie na lekcję pokazową

Zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową
w poniedziałek 17 września o godz. 16.30
w Zespole Szkolno – Pszedszkolnym
w Stawigudzie

 

Szybkie czytanie ze zrozumieniem, dobra koncentracja i pamięć dla uczniów kl. 3-4

 Akademia Nauki w Olsztynie zaprasza uczniów klas 3 i 4 na fascynujące zajęcia w Akademii, w czasie których poznają niezwykłe postacie, wynalazki oraz wydarzenia. Dowiedzą się m.in. kim była Coco Chanel, czym zajmuje się street art i po co zbudowano Mur Berliński. Stosując techniki pamięciowe łatwo nauczą się słówek w języku obcym.

Na kursie „Europejska przygoda” będą eksperymenty naukowe oraz sztuczki magiczne zachęcające do zgłębiania przedmiotów ścisłych i ułatwiające naukę w szkole. Uczestnicy poznają m.in. budowę cząsteczkową materii, przyczyny wyginięcia dinozaurów i przez mikroskop cyfrowy zajrzą w gigantyczne oczy owadów. Dla zagorzałych matematyków będą zagadki logiczne, sudoku, kakuro oraz zabawy z kostkami.

Program kursu zawiera również ćwiczenia poprawiające koncentrację, naukę technik relaksacyjnych oraz zadania usprawniające pamięć. Uczestnicy będą żonglować własnoręcznie zrobionymi piłeczkami. W czasie przerw znajdą czas na pogadanie z przyjaciółmi z kursu czy ożywczy łyk zdrowej wody.

Stosowane na zajęciach gry i zabawy dydaktyczne odgrywają ważną rolę w kształtowaniu pojęć oraz utrwalaniu zdobytej wiedzy. Sprawiają dzieciom przyjemność i ułatwiają im zdobywanie nowych wiadomości. Gry zapewniają większą koncentrację oraz sprzyjają rozwojowi twórczości dziecięcej. Są ważnym czynnikiem integrującym dzieci.

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii.

 Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 15:30 – 17:25 w szkole w Stawigudzie.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia Nauki zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla miniumum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

 Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie.

 Zapisy:

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1

Zajęcia odbywać się będą w szkole w Stawigudzie w poniedziałki w godz. 15:30-17:25. Kurs ruszy na początku października br. dla grupy 10 – 12 uczniów.